PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95938}
6,7 109 547
ocen
6,7 10 1 109547
4,7 9
ocen krytyków
Gothika
powrót do forum filmu Gothika

Gniot, ale zrobiony dobrze, jak to amerykanie potrafią. Duch na duchu, duchem poganiany.

ocenił(a) film na 9
dzekopko

Jak może być dobrze zrobiony gniot? To znaczy, że Ci się podobał, czy nie?
Jak ja nie lubię, kiedy ludzie nie potrafią się wysłowić! Duch na duchu?! O czym mowa? Jest tylko jeden!

ocenił(a) film na 6
Adele1313

Odpowiadam. Gniot tematyczny moze być zrobiony dobrze lub źle. Dzięki efektom amerykanie przodują w robieniu z byle jakiej fabuły film, który przykuje uwagę i wzbudzi emocje. To jest właśnie taki film. Napchane sztucznie , budowanie atmosfery poprzez muzykę, chwytliwe ujęcia, cięcia i tego JEDNEGO Ducha co kilka minut i tyle. Tak, takie są sztuczki, żeby z baby co idzie po kartofle do piwnicy zrobić horror. Oczekuję więcej od tego gatunku. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
dzekopko

Gnioty to słabe wykonanie i obsada, a nie zawsze kiepska fabuła.

ocenił(a) film na 6

Czyli istnieje ogólna definicja GNIOTÓW? Myślałem, że to subiektywna nazwa, którą można różnie stosować. Ciekawe...

użytkownik usunięty
dzekopko

Oczywiście, że nie ma sprecyzowanej definicji i nikt nikomu nie zabrania używania tego słowa w innym kontekście niż niskobudżetowe film, jednak najpowszechniej to słowo jest określeniem dla filmów niskobudżetowych, które rażą wykonaniem. Właśnie dla takich filmów określenie gniot jest stosowane najczęściej w internecie i chodź nie ma ono swojej regułki w wikipedii, to jednak widząc film Predator Island śmiało mogę nazwać go gniotem, chodź są wyjątki np. pamiętam film kręcony w stylu amatorki jak np. rec, ale nie pamiętam jego nazwy. Wiem jednak, że nakręcili go za 50000$ a horror był z niego doskonały. Akcja była w jakimś lesie w którym krążyły legendy o czarownicy i może ktoś poda tytuł, bo ja zapomniałem.

ocenił(a) film na 6

O to chodzi? : http://www.filmweb.pl/Blair.Witch.Project

dzekopko

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

dzekopko

Ale wiesz już teraz o tym w dzisiejszych czasach, że duchy i zjawiska paranormalne oraz życie po śmierci istnieją fizycznie, naprawdę zgadza się? Wiesz to o tym?

dzekopko

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones