PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95938}
6,7 109 547
ocen
6,7 10 1 109547
4,7 9
ocen krytyków
Gothika
powrót do forum filmu Gothika

świetny.

ocenił(a) film na 8

Uwielbiam takie filmy zaskakujące ;) na końcu okazuję się mordercą ten najmniej podejrzany hehe.

ocenił(a) film na 7
SweetPrincess

To jest bardzo życzliwy apel. Apeluję nie robić takich rzeczy, jak przy opisie swoich odczuć po projekcji filmów niemal od razu rzucać spoilerami i nie zaznaczyć tego wcześniej. To jest duże świństwo dla tych co jeszcze filmu nie oglądali, nawet jeśli nieświadome lub nie całkiem spoiler bo nie padają imiona i nazwiska, ale daje się łatwo domyśleć i psuje całe wrażenie przy oglądaniu filmu. Niektórzy celowo używają spoilerów i teraz ja coś napiszę jako spoiler, byłem po prostu zszokowany gdy pod takimi znakomitymi filmami jak Psychoza Hitchcocka czy Wyspa Tajemnic ktoś na forum publicznym już przy pierwszym zdaniu zdradził każdą tajemnicę filmu, jakże ogromną krzywdę wyrządzając komuś, kto filmów jeszcze nie oglądał, a, iż są genialne i zaskakujące to straty nie do zrekompensowania.

ocenił(a) film na 7
poland7

Bardzo przepraszam i oddaję honor. Zanim wczoraj po raz pierwszy w życiu obejrzałem "Gothikę" (zdaję sobie sprawę, iż jest dziś w telewizji, ale i tak preferuję DVD niż męczyć się z reklamami) poczytałem sobie co na temat filmu sądzą na forum i Pani napisała w pierwszym zdaniu "na końcu okazuję się mordercą ten najmniej podejrzany", rozgoryczyłem się bo uznałem, że no to teraz żadnej przyjemności z filmu mieć nie będę po szybko domyślę się kto to jest ten najmniej podejrzany. Jednak jeśli chodzi o ten film, absolutnie nie znalazłem postaci najmniej podejrzanej, przyznam, że po części można było spodziewać się podobnego obrotu sprawy, gdyż podobnych filmów było dość dużo. A już (spoiler) moment gdy szeryf siedział w celi z osadzoną i ta podawała prawdopodobny rysopis psychologiczny drugiego zabójcy film stał się bardzo przewidywalny. Reasumując, bardzo przepraszam Panią, iż początkowo myślałem, że używa Pani spoilerów już w pierwszym zdaniu opisu swoich odczuć, na szczęście nie tym razem. Ale to istotne aby tego nigdy nie robić, jeszcze raz nadmienię o "Psychozie" Alfreda Hitchcocka. Jeden z najbardziej zaskakujących filmów w historii kina, a już z pewnością prekursor tej dziedziny. Krew mnie zalewa, jeśli pierwsza opinia aktualnie na forum pod tym filmem, zarazem pierwsze zdanie opinii to jeden ogromny bezczelny spoiler, który zdradza komuś kto jeszcze filmu nie oglądał całą jego tajemnicę. Że przytoczę link, tylko JEŚLI KTOŚ NIE OGLĄDAŁ MISTRZOWSKIEGO DZIEŁA LEGENDY GROZY A MA TAKIE PLANY NIECH NIE OTWIERA I NIE CZYTA TREŚCI TEGO LINKU BO STRACI CAŁĄ PRZYJEMNOŚĆ OGLĄDANIA FILMU NIECH PRZECZYTAJĄ TYLKO ZNAJĄCY FABUŁĘ PSYCHOZY:

http://www.filmweb.pl/film/Psychoza-1960-1321/discussion/dlaczego+kuk%C5%82a+mat ki+rusza+g%C5%82ow%C4%85,1522391

To tyle, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
poland7

nie chciałam podawać żadnych wiadomości na temat filmu. Jest tam na tyle postaci, że nie łatwo jest się domyślić o którą osobę mi chodzi :)
ale ok ;D nie obrażam się ;p hehehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones