filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1988
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
thirtysomething
(1987)
nominacje
Piękna i bestia
(1987)
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Cudowne lata
(1988)
Kevin Arnold wspomina swoje dzieciństwo - czasy, kiedy był zakochany w sąsiadce Wendy.
nominacje
Frank's Place
(1987)
Night Court
(1984)
Zdrówko!
(1982)
Złotka
(1985)
Najlepszy film telewizyjny
nominacje
The Taking of Flight 847: The Uli Derickson Story
(1988)
David Hume Kennerly
,
Jay Benson
,
Jim Calio
Najlepszy miniserial
wygrane
Zabójstwo Mary Phagan
(1988)
nominacje
Billionaire Boys Club
(1987)
Lincoln
(1988)
Oddajcie mi dziecko
(1988)
Rumpole of the Bailey
(1978)
Najlepszy miniserial_
nominacje
The Taking of Flight 847: The Uli Derickson Story
(1988)
James Koford
,
Gail Clark Burch
,
Jerry Jacobson
,
Dwayne Avery
,
Ed Fassl
,
Carin Rogers
,
Duncan Burns
,
Jeff Clark
,
Michael P. Cook
,
Terry Chambers
,
Skip Williams
,
Steve Livingston
,
David Lewis Yewdall
,
Adam Johnston
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Richard Kiley]
Richard Kiley
jako Joe Gardner w serialu
A Year in the Life
(1987)
nominacje
Ron Perlman
Piękna i bestia
(1987)
Corbin Bernsen
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Michael Tucker
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Edward Woodward
The Equalizer
(1985)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Tyne Daly]
Tyne Daly
jako Detektyw Mary Beth Lacey w serialu
Cagney i Lacey
(1981)
nominacje
Sharon Gless
Cagney i Lacey
(1981)
Angela Lansbury
Napisała: Morderstwo
(1984)
Susan Dey
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Jill Eikenberry
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Michael J. Fox]
Michael J. Fox
jako Alex P. Keaton w serialu
Family Ties
(1982)
nominacje
Tim Reid
Frank's Place
(1987)
John Ritter
Hooperman
(1987)
Dabney Coleman
The Slap Maxwell Story
(1987)
Ted Danson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Bea Arthur]
Bea Arthur
jako Dorothy Petrillo Zbornak Hollingsworth w serialu
Złotka
(1985)
nominacje
Blair Brown
The Days and Nights of Molly Dodd
(1987)
Kirstie Alley
Zdrówko!
(1982)
Rue McClanahan
Złotka
(1985)
Betty White
Złotka
(1985)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Jason Robards]
Jason Robards
jako Henry Drummond w filmie
Kto sieje wiatr?
(1988)
nominacje
Hume Cronyn
Błędny ognik
(1987)
Stacy Keach
Hemingway
(1988)
Danny Glover
Mandela
(1987)
Jack Lemmon
Zabójstwo Mary Phagan
(1988)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Jessica Tandy]
Jessica Tandy
jako Annie Nations w filmie
Błędny ognik
(1987)
nominacje
Mary Steenburgen
Attic: The Hiding of Anne Frank
(1988)
Mary Tyler Moore
Lincoln
(1988)
JoBeth Williams
Oddajcie mi dziecko
(1988)
Ann Jillian
The Ann Jillian Story
(1988)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Patricia Wettig]
Patricia Wettig
jako Nancy Krigger Weston w serialu
thirtysomething
(1987)
nominacje
Susan Ruttan
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Bonnie Bartlett
St. Elsewhere
(1982)
Christina Pickles
St. Elsewhere
(1982)
Polly Draper
thirtysomething
(1987)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[Larry Drake]
Larry Drake
jako Benny Stulwicz w serialu
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
nominacje
Alan Rachins
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Jimmy Smits
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Ed Begley Jr.
St. Elsewhere
(1982)
Timothy Busfield
thirtysomething
(1987)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Estelle Getty]
Estelle Getty
jako Sophia Spirelli Petrillo Weinstock w serialu
Złotka
(1985)
nominacje
Jackée Harry
227
(1985)
Julia Duffy
Newhart
(1982)
Katherine Helmond
Who's the Boss?
(1984)
Rhea Perlman
Zdrówko!
(1982)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[John Larroquette]
John Larroquette
jako Zastępca Prokuratora Okręgowego Dan Fielding w serialu
Night Court
(1984)
nominacje
Peter Scolari
Newhart
(1982)
George Wendt
Zdrówko!
(1982)
Kelsey Grammer
Zdrówko!
(1982)
Woody Harrelson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Jane Seymour]
Jane Seymour
jako Maria Callas w filmie
Onassis - Najbogatszy człowiek świata
(1988)
nominacje
Lisa Jacobs
Attic: The Hiding of Anne Frank
(1988)
Stockard Channing
Echoes in the Darkness
(1987)
Julie Harris
Kobieta, którą kochał
(1988)
Ruby Dee
Lincoln
(1988)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[John Shea]
John Shea
jako Bill Stern w filmie
Oddajcie mi dziecko
(1988)
nominacje
Ron Silver
Billionaire Boys Club
(1987)
Dabney Coleman
Oddajcie mi dziecko
(1988)
Bruce Weitz
Oddajcie mi dziecko
(1988)
Anthony Quinn
Onassis - Najbogatszy człowiek świata
(1988)
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka
wygrane
[Shirley Knight]
Shirley Knight
jako Ruth Murdoch w serialu
thirtysomething
(1987)
nominacje
Gwen Verdon
Magnum
(1980)
Imogene Coca
Na wariackich papierach
(1985)
Alfre Woodard
St. Elsewhere
(1982)
Lainie Kazan
St. Elsewhere
(1982)
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka
wygrane
[Beah Richards]
Beah Richards
jako Olive Varden w serialu
Frank's Place
(1987)
nominacje
Eileen Heckart
Bill Cosby Show
(1984)
Geraldine Fitzgerald
Złotka
(1985)
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor
nominacje
Herb Edelman
Złotka
(1985)
Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
wygrane
Biedna mała bogata dziewczynka
(1987)
Ronnie Specter, Linda DeVetta i Pauline Heys za część 2
nominacje
Prawo do śmierci
(1987)
Tommy Cole i Pat Gerhardt
Something Is Out There
(1988)
Rick Baker
The King of Love
(1987)
Moni Mansano
Najlepsza charakteryzacja w serialu
wygrane
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Werner Keppler, Michael Westmore i Gerald Quist za odcinek "Conspiracy"
Kapitan Jean luc Picard wraz z załogą podróżuje po przestrzeni kosmicznej statkiem Enterprise. Zmierza tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek.
nominacje
Autostrada do nieba
(1984)
za odcinek "I Was a Middle-Aged Werewolf"
Piękna i bestia
(1987)
Rick Baker, Margaret Prentice, Fred C. Blau Jr i Vincent Prentice za odcinek "Promises of Someday"
Piękna i bestia
(1987)
Rick Baker, Margaret Prentice, Fred C. Blau Jr., Vincent Prentice za odcinek "Promises of Someday"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Michael Westmore, Werner Keppler, Gerald Quist i Rolf John Keppler za odcinek "Coming of Age"
Najlepsza charakteryzacja w serialu (sztuczna)
nominacje
Kapitan Power i żołnierze przyszłości
(1987)
Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
The Taking of Flight 847: The Uli Derickson Story
(1988)
John M. Elliott Jr.
Najlepsza czołówka
nominacje
Piątek trzynastego
(1987)
The Slap Maxwell Story
(1987)
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Tożsamość Bourne'a
(1988)
Laurence Rosenthal
nominacje
Kwiecień rano
(1988)
Allyn Ferguson
Perry Mason: Pomścić asa
(1988)
Dick DeBenedictis
Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)
wygrane
Piękna i bestia
(1987)
Lee Holdridge
za odcinek pilotażowy
nominacje
Dallas
(1978)
Angela Morley
,
Bruce Broughton
za odcinek "Hustling"
Na wariackich papierach
(1985)
Alf Clausen
za odcinek "Here's Living With You, Kid"
Piękna i bestia
(1987)
Don Davis
za odcinek "To Reign In Hell"
The Days and Nights of Molly Dodd
(1987)
Patrick Williams
za odcinek "Here's Why You Shouldn't Get Too Attached to Your Cat"
Najlepsza oryginalna muzyka i słowa
wygrane
Julie Andrews: The Sound of Christmas
(1987)
nagrodzeni Larry Grossman, Buz Kohan za utwór "The Sound of Christmas"
nominacje
Dzieciaki, kłopoty i my
(1985)
Steve Dorff, John Bettis, Christopher Cross za utwór "Swept Away" do odcinka "Aloha"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Lincoln
(1988)
Lamont Johnson
nominacje
Billionaire Boys Club
(1987)
Marvin J. Chomsky
Echoes in the Darkness
(1987)
Glenn Jordan
The Taking of Flight 847: The Uli Derickson Story
(1988)
Paul Wendkos
Najlepsza reżyseria muzyczna
nominacje
The Smothers Brothers Comedy Hour: The 20th Reunion
(1988)
David Grossman
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
St. Elsewhere
(1982)
Mark Tinker
za odcinek "Weigh In, Way Out"
nominacje
China Beach
(1988)
Rod Holcomb
za odcinek pilotażowy
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Kim Friedman
za odcinek "Handroll Express"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Gregory Hoblit
za odcinek "The Wizard of Odds"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Win Phelps
za odcinek "Full Marital Jacket"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Sam Weisman
za odcinek "Beauty and Obese"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
nominacje
It's Garry Shandling's Show
(1986)
Alan Rafkin
za odcinek "No Baby, No Show"
The Days and Nights of Molly Dodd
(1987)
Jay Tarses
za odcinek "Here Comes That Cold Wind Off the River"
Zdrówko!
(1982)
James Burrows
za odcinek "Backseat Becky, Up Front"
Złotka
(1985)
Terry Hughes
za odcinek "Old Friends"
Najlepsza scenografia w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
wygrane
Błędny ognik
(1987)
Jan Scott
,
Erica Rogalla
Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Biedna mała bogata dziewczynka
(1987)
Claudia Thompson, Aaron F. Quarles, Jan Archibald i Stephen Rose za część 2
nominacje
Elvis i ja
(1988)
Lincoln
(1988)
Prawo do śmierci
(1987)
N. Kristine Chadwick i Kathy W. Estocin
Najlepsze fryzury w serialu
wygrane
Projektantki
(1986)
Judy Crown i Monique DeSart za odcinek "I'll Be Seeing You"
nominacje
Crime Story
(1986)
Bunny Parker za odcinek "Moulin Rouge"
Dynastia
(1981)
Gerald Solomon, Cherie i Monica Hart Helpman za odcinek "The Fair"
Frank's Place
(1987)
Ora Green za odcinek "Dueling Voodoo"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Richard Sabre za odcinek "Haven"
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Biedna mała bogata dziewczynka
(1987)
Jane Robinson
Najlepsze kostiumy w serialu
wygrane
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
William Ware Theiss
za odcinek "The Big Goodbye"
Kapitan Jean luc Picard wraz z załogą podróżuje po przestrzeni kosmicznej statkiem Enterprise. Zmierza tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek.
nominacje
Frank's Place
(1987)
Pat Welch
za odcinek "Frank Returns"
Na wariackich papierach
(1985)
Robert Turturice
za odcinek "Here's Living With You, Kid"
Napisała: Morderstwo
(1984)
Al Lehman
za odcinek "A Fashionable Way to Die"
Piękna i bestia
(1987)
Judy Evans
za odcinek "The Alchemist"
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Kto sieje wiatr?
(1988)
Stevan Larner
Oddajcie mi dziecko
(1988)
James Crabe
Tella
(1988)
Philip H. Lathrop
Najlepszy dźwięk w serialu dramatycznym
wygrane
Rok w piekle
(1987)
Susan Moore-Chong
,
Sam Black
,
Thomas J. Huth
,
Tim Philben
za odcinek "Under Siege"
Służący w plutonie Bravo żołnierze trafiają do Wietnamu.
nominacje
Magnum
(1980)
Paul Wells
,
Doug Botnick
,
Stan Gordon
,
William L. McCaughey
za odcinek "Resolution"
Policjanci z Miami
(1984)
Joseph D. Citarella
,
Joe Foglia
,
Grover B. Helsley
,
Ray West
za odcinek "Like A Hurricane"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Sergio Reyes
,
David Schneiderman
,
David Dockendorf
,
Robert Appere
za odcinek "Leapin' Lizards!"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Doug Davey
,
Jerry Clemans
,
Chris Haire
,
Alan Bernard
za odcinek "Where No One Has Gone Before"
Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub programie specjalnym
wygrane
Frank's Place
(1987)
Lenora Peterson
,
Marty Church
,
M. Curtis Price
,
Michael Ballin
za odcinek "Food Fight"
nominacje
Zdrówko!
(1982)
Robert Douglass
,
Thomas J. Huth
,
Doug Gray
,
Pete San Filipo Sr.
za odcinek "The Last Angry Mailman"
Złotka
(1985)
Edward L. Moskowitz
,
Allen Patapoff
,
Craig Porter
za odcinek "Old Friends"
Najlepszy montaż dźwięku w serialu
wygrane
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Mace Matiosian
,
Keith Bilderbeck
,
Gerry Sackman
,
Bill Wistrom
,
Wilson Dyer
,
James Wolvington
za odcinek "11001001"
Kapitan Jean luc Picard wraz z załogą podróżuje po przestrzeni kosmicznej statkiem Enterprise. Zmierza tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek.
nominacje
Detektyw Hunter
(1984)
John M. Colwell
,
William Jacobs
,
Ray Alba
,
Jim Siracusa
,
Jeff Charbonneau
,
Cliff Bell Jr.
,
Sam Gemette
,
Craig Vandagriff
za odcinek "The Black Dahlia"
J.J. Starbuck
(1987)
Steve Olson
,
Ed Osborne
,
Alan Bromberg
,
Dick Wahrman
,
Joe Divitale
,
Cliff Bell Jr.
,
John Kline
,
John Caper Jr.
za odcinek "Incident at Sam September"
Piękna i bestia
(1987)
Don Sanders
,
Steve Dutkovich
,
Bobby Mackston
,
Dave Weathers
,
Scott Martin Gershin
,
David Hankins
,
Anthony Mazzei
za odcinek "No Way Down"
Wiseguy
(1987)
Ray Alba
,
Cliff Bell Jr.
,
John Kline
,
Michael O'Corrigan
,
Robert Gutknecht
,
John M. Colwell
,
Thomas McMullen
,
William Jacobs
,
Gary Winter
,
Jim Siracusa
,
John Kaufman
,
Joe Divitale
,
Bill Young
,
William Hooper
,
John Caper Jr.
za odcinek pilotażowy
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
Zabójstwo Mary Phagan
(1988)
John A. Martinelli
nominacje
The Taking of Flight 847: The Uli Derickson Story
(1988)
James Galloway
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Elodie Keene
za odcinek "Full Marital Jacket"
Zawodowe i prywatne perypetie dotykające istotnych kwestii społecznych, przydarzające się pracownikom kancelarii prawnej z Los Angeles.
nominacje
China Beach
(1988)
Erwin Dumbrille
,
Christopher Nelson
za odcinek pilotażowy
Frank's Place
(1987)
Marsh Hendry
,
Robert Souders
za odcinek "Food Fight"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Quinnie Martin Jr.
za odcinek "Divorce with Extreme Prejudice"
thirtysomething
(1987)
Victor Du Bois
,
Richard Freeman
za odcinek "Therapy"
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer
wygrane
Zdrówko!
(1982)
Andy Ackerman
za odcinek "The Big Kiss-Off"
nominacje
Newhart
(1982)
Mike Wilcox
za odcinek "A Midseason Night's Dream"
Projektantki
(1986)
Roger Bondelli
za odcinek "Killing All the Right People"
The Tracey Ullman Show
(1987)
M. Pam Blumenthal
,
Douglas Hines
za odcinki "Ginny Redux", "Fear" i "Real Lace"
Złotka
(1985)
Jim McElroy
za odcinek "Old Friends"
Najlepszy muzyczny motyw przewodni
nominacje
Piękna i bestia
(1987)
Lee Holdridge
The Law and Harry McGraw
(1987)
Richard Markowitz
thirtysomething
(1987)
W.G. Snuffy Walden
,
Stewart Levin
Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)
nominacje
Dzielny mały toster
(1987)
Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)
nominacje
A Garfield Christmas Special
(1987)
Phil Roman, George Singer, Jim Davis
Najlepszy program dla dzieci
nominacje
Bajarz
(1987)
Jim Henson
,
Duncan Kenworthy
za odcinke "The Luckchild"
Bajarz
(1987)
Jim Henson
,
Duncan Kenworthy
za odcinek "A Story Short"
Boże Narodzenie u Muppetów
(1987)
Martin G. Baker
,
Jim Henson
,
Diana Birkenfield
Tall Tales and Legends
(1985)
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
nominacje
Zabójstwo Mary Phagan
(1988)
Jeffrey Lane
za część II
Najlepszy scenariusz miniserialu lub programu specjalnego
wygrane
Attic: The Hiding of Anne Frank
(1988)
William Hanley
nominacje
Billionaire Boys Club
(1987)
Gy Waldron
Błędny ognik
(1987)
Susan Cooper
Oddajcie mi dziecko
(1988)
James Steven Sadwith
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
thirtysomething
(1987)
Paul Haggis
,
Marshall Herskovitz
za odcinek "Business as Usual (aka Michael's Father's Death)"
nominacje
China Beach
(1988)
John Sacret Young
za odcinek pilotażowy
Piękna i bestia
(1987)
Ron Koslow
za odcinek pilotażowy
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
David E. Kelley
,
Terry Louise Fisher
za odcinek "Beauty and Obese"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
David E. Kelley
,
Steven Bochco
,
Terry Louise Fisher
za odcinek "Full Marital Jacket"
St. Elsewhere
(1982)
Tom Fontana
,
Bruce Paltrow
,
Mark Tinker
,
Channing Gibson
,
John Tinker
za odcinek "The Last One"
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Frank's Place
(1987)
Hugh Wilson
za odcinek "The Bridge"
nominacje
Cudowne lata
(1988)
Neal Marlens
,
Carol Black
za odcinek pilotażowy
It's Garry Shandling's Show
(1986)
Max Pross
,
Tom Gammill
,
Sam Simon
za odcinek "It's Garry and Angelica's Show", część druga
It's Garry Shandling's Show
(1986)
Garry Shandling
,
Alan Zweibel
za odcinek "No Baby, No Show"
Projektantki
(1986)
Linda Bloodworth-Thomason
za odcinek "Killing All the Right People"
Zdrówko!
(1982)
Les Charles
,
Glen Charles
za odcinek "Home is the Sailor"
Wyróżnieni w roku 1988
thirtysomething
(
4/8
)
Frank's Place
(
3/8
)
Star Trek: Następne pokolenie
(
3/6
)
Biedna mała bogata dziewczynka
(
3/3
)
Prawnicy z Miasta Aniołów
(
2/18
)
Złotka
(
2/10
)
Zabójstwo Mary Phagan
(
2/4
)
Błędny ognik
(
2/4
)
Zdrówko!
(
1/11
)
Piękna i bestia
(
1/10
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.