filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Annie
2018
http://www.annieawards.org/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego
Data ogłoszenia nominacji:
4 grudnia
Data wręczenia nagród:
3 lutego
Miejsca:
UCLA's Royce Hall, Los Angeles, Kalifornia, USA
Annie
Najlepszy pełnometrażowy film animowany
wygrane
Coco
(2017)
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Auta 3
(2017)
Dzieciak rządzi
(2017)
Gru, Dru i Minionki
(2017)
Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film
(2017)
Najlepsza animowana produkcja specjalna
wygrane
Revolting Rhymes Part One
(2016)
nominacje
Feeling Sad
(2017)
Kraina Lodu. Przygoda Olafa
(2017)
Pig: Oka no Ue no Dam Keeper
(2017)
Zanim żyli długo i zaplątani
(2017)
Najlepszy pełnometrażowy niezależny film animowany
wygrane
Żywiciel
(2017)
Jedenastoletnia Afganka przebiera się za chłopca, aby podjąć pracę i pomóc rodzinie.
nominacje
Hirune Hime: Shiranai Watashi no Monogatari
(2017)
Kono Sekai no Katasumi ni
(2016)
Twój Vincent
(2017)
Wielki zły lis i inne opowieści
(2017)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Droga koszykówko
(2017)
Animacja obrazująca poemat Kobe Bryant'a pod tym samym tytułem.
nominacje
Dom jeża
(2017)
Przestrzeń negatywna
(2017)
Scavengers
(2016)
Son of Jaguar
(2017)
Najlepszy animowany program telewizyjny
wygrane
Rick i Morty
(2013)
za odcinek "Pickle Rick"
Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.
nominacje
Big Mouth
(2017)
za odcinek "Am I Gay?"
BoJack Horseman
(2014)
za odcinek "Stupid Piece of Sh*t"
Robot Chicken
(2005)
za odcinek "Freshly Baked: The Robot Chicken Santa Claus Pot Cookie Freakout Special: Special Edition"
Samuraj Jack
(2001)
za odcinek XCIII
Najlepszy animowany program telewizyjny dla przedszkolaków
wygrane
Oktonauci
(2010)
za odcinek "Operation Deep Freeze"
Ekipa dzielnych podwodnych odkrywców zwanych Oktonautami szuka w morzach i oceanach całego świata stworzeń, które bardzo potrzebują pomocy.
nominacje
Miki i raźni rajdowcy
(2017)
za odcinek "Goofy gaz"
Peg + Kot
(2013)
za odcinek "The Mariachi Problem"
Smrodek i Brudek
(2015)
za odcinek "HaHaHigher / The Waiting Game"
Through the Woods
(2017)
za odcinek "A Snowy Morning"
Najlepszy animowany program telewizyjny dla dzieci
wygrane
Między nami, misiami
(2015)
za odcinek "Panda's Art"
nominacje
Buddy Błyskawica
(2017)
za odcinek "To Protect and Swerve / Robo Truck of the Future"
Niko i Miecz Światła
(2015)
za odcinek "From the Cliffs of Catastrophe to the Pools of Destiny"
Zagubiona w Oz
(2015)
za odcinek "The Pearl of Pingaree"
Zaplątani: Serial
(2017)
za odcinek "Queen for a Day"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci
wygrane
Coco
(2017)
John Chun Chiu Lee
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Coco
(2017)
Allison Rutland
Dzieciak rządzi
(2017)
Bryce McGovern
Dzieciak rządzi
(2017)
Rani Naamani (I)
Wielki zły lis i inne opowieści
(2017)
Marco Nguyen, Benjamin Renner i Patrick Imbert (I)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
(2016)
Bruno Chiou, Yi-Fan Cho, Kevin Jong i Chun-Jung Chu za odcinek "Homecoming"
Za sprawą magicznego amuletu nastolatek Jim staje się obrońcą trolli.
nominacje
Trolle. Świąteczna misja
(2017)
Benjamin Willis
Trolle. Świąteczna misja
(2017)
Kevan Shorey
Trolle. Świąteczna misja
(2017)
Onur Yeldan
Zakątek Pomysłów
(2013)
Michael Granberry, Joe Heinen, Rachel Larsen (I), Hilary Lile i Dan MacKenzie za odcinek "Rutabagels / Okra-Ball"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w grze wideo
wygrane
Cuphead
(2017)
Hanna Abi-Hanna
nominacje
Cuphead
(2017)
Tina Nawrocki
Hellblade: Senua's Sacrifice
(2017)
Chris Goodall, Jitaik Lim, Kirill Spiridonov
Horizon Zero Dawn
(2017)
Richard Oud, Kevin Quaid (III), Niek Neervens, Jonathan Colin (III), Peer Lemmers
Uncharted: Zaginione dziedzictwo
(2017)
Almundena Soria, Keith Paciello, Paul A. Davies (I)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci w produkcji aktorskiej
wygrane
Wojna o planetę małp
(2017)
Daniel Barrett (iII), Sidney Kombo, Emile Ghorayeb, Luisma Lavin i Alessandro Bonora
Ludzie i małpy przygotowują się do bitwy, od której zależy przyszłość obu gatunków.
nominacje
Gra o tron
(2011)
Paul Story (I), Todd Labonte, Matthew Muntean, Cajun Hylton i Georgy Arevshatov za odcinek "Beyond the Wall"
Kong: Wyspa Czaszki
(2017)
Jance Rubinchik, Adrian Millington (I), Alberto Martínez Arce i Kyle Winkelman
Strażnicy Galaktyki vol. 2
(2017)
Arslan Elver, Liam Russell (II), Alvise Avati i Alessandro Ciucci
Valerian i Miasto Tysiąca Planet
(2017)
Andrei Coval, Paul Story (I), Eric Reynolds (I), Olivier Lesaint i Artur Vill
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing
wygrane
[Anthony Gonzalez]
Anthony Gonzalez
jako Miguel w filmie
Coco
(2017)
jako Miguel
nominacje
Nick Kroll
Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film
(2017)
jako profesor Pofajdanek
Zach Galifianakis
LEGO® BATMAN: FILM
(2017)
jako Joker
Saara Chaudry
Żywiciel
(2017)
jako Parvana
Laara Sadiq
Żywiciel
(2017)
jako Fattema
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
[Tom Kenny]
Tom Kenny
jako SpongeBob SquarePants / Gary the Snail / Patchy the Pirate / inni w serialu
SpongeBob Kanciastoporty
(1999)
jako SpongeBob Kanciastoporty
nominacje
Wendie Malick
BoJack Horseman
(2014)
jako Beatrice Horseman za odcinek "Time's Arrow"
Jeremy Rowley
Bunsen, Ty bestio!
(2017)
jako Bunsen
Chris Diamantopoulos
Miki w szortach
(2013)
jako Myszka Miki za odcinek "The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular!"
Nicolas Cantu
Niesamowity świat Gumballa
(2011)
jako Gumball za odcinek "The Grades"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane
wygrane
Coco
(2017)
Shaun Galinak, Dave Hale (IV), Jason Johnston (II), Carl Kaphan i Keith Daniel Klohn
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Auta 3
(2017)
Amit Baadkar, Greg Gladstone, Stephen Marshall (IV), Jon Reisch (I) i Tim Speltz
Gru, Dru i Minionki
(2017)
Bruno Chauffard, Frank Baradat, Nicolas Brack i Milo Riccarand
Kraina Lodu. Przygoda Olafa
(2017)
Christopher Hendryx, Dan Lund (I), Mike Navarro (I), Hiroaki Narita i Stephen Chitwood
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Samuraj Jack
(2001)
Craig Kellman za odcinek "XCVI"
Młody samuraj przemierza krainy przyszłości, by odnaleźć i pokonać odwiecznego wroga, zmiennokształtnego pana ciemności Aku.
nominacje
Buddy Błyskawica
(2017)
Ryan Wiesbrock, Becky Van Cleve, Rob Ronning, Nikki Ric i Felicia Rose za odcinek "Buddy Double/Beaver Dam Fast Pizza"
Draka i Jajek
(2015)
Mike Owens (II) za odcinek "Tube of Pain/Broccoli"
Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
(2016)
Jules Rigolle, Alfredo Torres (III), Yingjue Linda Chen, Rustam Hasanov (I) i Alfonso Blaas za odcinek "Escape from the Darklands"
Zanim żyli długo i zaplątani
(2017)
Shane Prigmore, Bobby Pontillas, Taylor Krahenbuhl i Mayumi Nose
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym
wygrane
Coco
(2017)
Daniel Arriaga (I), Daniela Strijleva, Greg Dykstra, Alonso Martinez, Zaruhi Galstyan
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Dzieciak rządzi
(2017)
Joseph C. Moshier
Gru, Dru i Minionki
(2017)
Eric Guillon
Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski
(2017)
Patrick Mate
Żywiciel
(2017)
Reza Riahi (II), Louise Bagnall, Alice Dieudonné
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż
wygrane
Coco
(2017)
Steve Bloom
,
Lee Unkrich
Greg Snyder (I), Tim Fox (XXX)
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Fernando
(2017)
Harry Hitner
Tim Nordquist
LEGO® BATMAN: FILM
(2017)
John Venzon
,
Matt Villa
,
David Burrows
Pierwsza gwiazdka
(2017)
Pam Ziegenhagen
Żywiciel
(2017)
Darragh Byrne
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż w produkcji telewizyjnej
wygrane
Samuraj Jack
(2001)
Paul Douglas
za odcinki XCIII, XCIV i XCIX
Młody samuraj przemierza krainy przyszłości, by odnaleźć i pokonać odwiecznego wroga, zmiennokształtnego pana ciemności Aku.
nominacje
Bob's Burgers
(2011)
Mark Seymour
,
Eric Davidson
,
Chuck Smith
za odcinek "Bob Actually"
BoJack Horseman
(2014)
Jose L. Martinez
za odcinek "Stupid Piece of Sh*t"
Dinotrux
(2015)
Justin Baker
,
William 'Bill' Rinaldi
za odcinek "Superchargers"
Kornisz i Fistach
(2015)
John Royer
za odcinek "Bear-I-cade"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka
wygrane
Coco
(2017)
Michael Giacchino
Kristin Anderson-Lopez, Robert Lopez (IV), Germaine Franco (I)
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film
(2017)
Theodore Shapiro
Kraina Lodu. Przygoda Olafa
(2017)
Jeff Morrow
,
Christophe Beck
Elyssa Samse, Kate Anderson-Lopez
Twój Vincent
(2017)
Clint Mansell
Żywiciel
(2017)
Jeff Danna
,
Mychael Danna
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Miki w szortach
(2013)
Christopher Willis
za odcinek "The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular! "
nominacje
Atomówki
(2016)
Mike Reagan
za odcinek "Home, Sweet Homesick"
Dom: Przygody Ocha i Tip
(2016)
Alex Geringas
za odcinek "Chercophonie"
LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów
(2016)
Michael Kramer
za odcinek "Trouble on Tibalt"
Zakątek Pomysłów
(2013)
Lisbeth Scott
za odcinek "The Nature Of Friendship / The Ship Shop"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria
wygrane
Coco
(2017)
Adrian Molina
,
Lee Unkrich
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Dzieciak rządzi
(2017)
Tom McGrath
LEGO® BATMAN: FILM
(2017)
Chris McKay
Wielki zły lis i inne opowieści
(2017)
Patrick Imbert
,
Benjamin Renner
Żywiciel
(2017)
Nora Twomey
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Miki w szortach
(2013)
Alonso Ramirez Ramos
,
David Wasson
,
Eddie Trigueros
za odcinek "The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular! "
nominacje
Jeźdźcy Smoków: Na końcu świata
(2015)
T.J. Sullivan
za odcinek "Sandbusted"
Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
(2016)
Andrew L. Schmidt
za odcinek "Unbecoming"
Simpsonowie
(1989)
Timothy Bailey
za odcinek "Treehouse of Horror XXVIII"
Zanim żyli długo i zaplątani
(2017)
Stephen Sandoval
,
Tom Caulfield
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz
wygrane
Coco
(2017)
Adrian Molina
,
Matthew Aldrich
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Mary i kwiat czarownicy
(2017)
Riko Sakaguchi
,
David Freedman
,
Hiromasa Yonebayashi
,
Lynda Freedman
Twój Vincent
(2017)
Hugh Welchman
,
DK Welchman
,
Jacek Dehnel
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Rick i Morty
(2013)
Dan Guterman
,
Ryan Ridley
za odcinek "The Ricklantis Mixup"
Ekscentryczny naukowiec Rick udaje się ze swoim wnukiem Mortym do najdziwniejszych miejsc w galaktyce i alternatywnych rzeczywistości.
nominacje
Archer
(2009)
Adam Reed
za odcinek "Archer Dreamland: Jane Doe"
Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
(2016)
Aaron Waltke
,
Kevin Hageman
,
Dan Hageman
,
Chad Quandt
,
A.C. Bradley
za odcinek "Escape from the Darklands"
Miki w szortach
(2013)
Darrick Bachman
za odcinek "Locked in Love"
Prawo Milo Murphy'ego
(2016)
Joshua Pruett
za odcinek "The Island of the Lost Dakotas"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia
wygrane
Coco
(2017)
Harley Jessup
Danielle Feinberg, Bryn Imagire, Nathaniel McLaughlin, Ernesto Nemesio
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Balerina
(2016)
Florent Masurel, Pierre-Antoine Moelo, Julien Meillard, Jean-Jacques Cournoyer
Fernando
(2017)
Tom Cardone, Arden Chan, Andrew Hickson, Mike Lee (XXIV), Jason Sadler
Mary i kwiat czarownicy
(2017)
Tomotaka Kubo, Tomoya Imai, Satoko Nakamura (I)
Żywiciel
(2017)
Ciaran Duffy
Julien Regnard, Daby Zainab Faidhi
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Samuraj Jack
(2001)
Scott Wills
za odcinek XCIII
Młody samuraj przemierza krainy przyszłości, by odnaleźć i pokonać odwiecznego wroga, zmiennokształtnego pana ciemności Aku.
nominacje
Harmidom
(2016)
Amanda Rynda
Larry Murphy (III), Edgar Duncan (I), Hallie Wilson, Jared Morgan (XIX) za odcinek "Tricked!"
June
(2016)
Jasmin Lai
,
Théo Guignard
,
Sylvia Liu
,
Tiffany Ford
,
Arthur Chaumay
Miki w szortach
(2013)
Jennifer C. Baker
Justin Martin (XVI) za odcinek "The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular!"
Wielka szóstka
(2017)
Chris Whittier
,
Benjamin Plouffe
Mark Taihei, Sylvia Filcak, Amy Chen (VIII) za odcinek ""
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding
wygrane
Coco
(2017)
Dean Kelly (VII)
Dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.
nominacje
Coco
(2017)
Madeline Sharafian
Dzieciak rządzi
(2017)
Glenn Harmon
Pierwsza gwiazdka
(2017)
Louie del Carmen
Żywiciel
(2017)
Julien Regnard
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Miki w szortach
(2013)
Eddie Trigueros za odcinek "Bee Inspired"
nominacje
Dom na Święta
(2017)
Ben Bury
Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
(2016)
David Woo (III) za odcinek "Homecoming"
Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
(2016)
Hyun Joo Song za odcinek "In the Hall of the Gumm-Gumm King"
Niko i Miecz Światła
(2015)
Kim Arndt, Alexandria Kwan za odcinek "From the Phantom Woods to the Mountains of Misery"
Najlepszy niezależny film animowany
nominacje
Ruben Brandt, kolekcjoner
(2018)
newsy
zobacz wszystkie
Nagrody Annie: "Coco" gromi konkurencję
ANNIE: "Coco" faworytem. Trzy nominacje dla "Twojego Vincenta"
Wyróżnieni w roku 2018
Coco
(
11/13
)
Miki w szortach
(
3/6
)
Samuraj Jack
(
3/4
)
Rick i Morty
(
2/2
)
Żywiciel
(
1/9
)
Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii
(
1/6
)
Cuphead
(
1/2
)
SpongeBob Kanciastoporty
(
1/1
)
Oktonauci
(
1/1
)
Wojna o planetę małp
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.